چرا به یک وب سایت نیاز داریم ؟

 

یک وب سایت چه نقشی در افزایش درامد کسب و کار ما دارد ؟ آیا شما یک کسب و کار دارید ولی برای آن وب سایت ندارید؟ اگر پاسخ شما بله است، تقریبا مثل این است که تجارت شما وجود ندارد. در این دوران مدرن، مردم و شرکت ها در اینترنت به دنبال اطلاعات مورد نیازشان هستند. چرا فکر می کنید مردم از یک وب سایت بازدید می کنند؟ این در درجه اول برای پیدا کردن اطلاعات است. و اگر شما در دنیای کسب و کار هستید، اطلاعاتی حیاتی است. شما باید یک وب سایت برای مشتریان خود داشته باشید که حاوی اطلاعاتی درباره آنچه که می توانید برای آنها انجام دهید، باشد.  در اینجا به چند نمونه از دلیل ضرورت ها و مزیت های یک وب سایت برای کسب و کار شما می پردازیم.

ارزان تر بودن

آیا تا به حال کسب و کار خود را از طریق فرم های مختلف مانند رسانه های چاپی، رادیو، تلویزیون یا به وسیله ی دیگر تبلیغ کرده اید؟ گران است! سرمایه گذاری در تبلیغات ضروری است، اما پول زیادی را صرف می کند. داشتن یک وب سایت نه تنها باعث برای شما ارزان تر است، بلکه باعث دیده شدن و گسترده تر شدن تجارت شما می شود.

تبلیغات

راه های زیادی برای تبلیغ محصولات یا خدمات کسب و کارتان از طریق اینترنت وجود دارد. یک راه از طریق شبکه های اجتماعی همانند فیسبوک ، اینستاگرام و … است . ره دیگر از طریق بهینه سازی موتور های جستجو یا SEO است . این یک مزیت عمده برای کسب و کار شما است. داشتن یک ارائه دهنده خدمات خوب SEO می تواند رتبه بندی وب سایت شما را افزایش دهد که به سرعت به افزایش فروش و افزایش سود امری کسب و کارتان کمک می کند. در مقالات دیگر به صورت مجزا به بحث SEO که از اهمیت بالایی برخوردار است، می پردازیم.

رضایت و آسان بودن برای مشتری

داشتن یک وب سایت ، خرید محصولات شما را برای مشتریان راحت تر میکند . امروزه بسیاری از افراد برای پیدا کردن خدمات مورد نظر خود به جای طی مسافت طولانی و مراجعه حضوری ، از وب سایت شما بازدید میکنند .

از دیدگاه مشترییان ، برای آنها بهتر است که بدون نیاز به پرسش و مراجعه حضوری ، خدمات و یا محصولات مورد نیازشان را در سایت شما پیدا کنند.

افزایش مشتریان

اکثر کسب و کارها محبوبیت محلی دارند، اما در مورد مشتریان خارج از شهرتان چطور؟ یک وب سایت میتواند به شما در ایجاد مشتریان بیشتر کمک کند. نه فقط درسطح شهر، بلکه در سراسر جهان ! با یک وب سایت، کسب و کار شما در سراسر جهان قابل مشاهده می شود.

دسترسی

آیا تا به حال شده است که ساعت کاری شما به اتمام رسیده باشد ولی بعد از آن مشتریان به دنبال خرید و یا بازدید از فروشگاه شما باشند ؟ خوب، شما مجبور نیستید در های وب سایت خود را ببندید. یک سایت آنلاین می تواند در هر زمان از روز یا شب بازدید شود. مردم به جای رفتن به فروشگاه ، به سایت شما  مراجعه میکنند ، زیرا به وب سایت شما دسترسی دارند . فقط مطمئن شوید که اطلاعات کافی در مورد محصولات و خدمات خود را  در داخل سایت قرار داده اید .

 

دسترسی به اطلاعات

آیا می دانید که اگر شما یک وب سایت داشته باشید ، میتوانید از تعداد بازدید کنندگان ، محل سکونت آنها ، دلایل مراجعه آن ها به وبسایت و … باخبر شوید ؟ با دانستن این مسائل ، شما میتوانید روی میزان تولید ، نحوه تولید محصولات ، براورد هزینه های خود و … بهتر و راحت تر برنامه ریزی کنید که این مسئله در نهایت منجر به افزایش درامد شما و بهبود کسب و کارتان خواهد داشت .

 

لینک ها

لینک ها برای بازاریابی بسیار مهم هستند. درصورتی که الگوریتم های مربوط به SEO گوگل را رعایت کنید و لینک های مناسبی به وب سایت های پربازدید و مرتبط با کسب و کارتان داشته باشید ، میتوانید به تدریج با افزایش بازدید کنندگان سایتتان به افزایش درامدتان کمک کنید .

ارتباط بهتر با مشتری

داشتن یک وب سایت می تواند باعث تعامل بهتر مشتریان و صاحبین کسب و کار شود. شما می توانید بلافاصله  در هر ساعت از شبانه روز به مشتریان خود از طریق ایمیل پاسخ مناسبی دهید. همچنین، مشتریان شما می توانند محصولات را به صورت آنلاین بررسی کنند و نظر خود را در رابطه با کیفیت محصولات و کسب و کار شما اعلام کنند. شما حتی می توانید از طریق پیام ها یا ایمیل ها اطلاعات بیشتری در مورد کسب و کار خود کسب کنید و به نقاط ضعف پی برده و آن ها را بهبود بخشید . آگاهی از سایر رقبا و نظرات مشتریان آن ها نیز میتواند تاثیر بسیاری در بالا بردن هوش تجاری و بهبود و رونق کسب و کارتان ایفا کند .

افزایش فروش

اگر صاحب کسب و کار هستید، بازدیدکنندگان بیشتر منجر به فروش بیشتر می شوند. به این منظور شما روزانه میتوانید وب سایت خود را به روز کرده و در ادامه مطالب جدید و مهمی که از نظر مشتریان شما با ارزش تلقی میشوند را در سایت خود به بهترین شکل قرار دهید. به طور مثال ، معرفی برند های روز و توضیحات لازم در مورد اینده محصولات و چگونگی استفاده از انواع محصولاتتان ، ایجاد قابلیت نقد و بررسی محصولات و … میتواند در این امر به شما کمک شایانی کند .

مشتریان بلند مدت

هنگامی که یک مشتری برای تهیه اقلام مورد نیاز خود به وب سایت شما مراجعه و از آن خرید میکند یا از این خرید راضی خواهد بود و یا خیر . قطعا در صورتی که از خرید خود راضی باشد ، وب سایت شما را به سایر اطرافیان و یا همکاران خود معرفی خواهد کرد و همین کار موجب افزایش بازدید کننده و بهبود رتبه شما در موتور های جستجو و در نهایت افزایش درامدتان خواهد شد . به این شکل مشتریان شما از حالت موقتی به دائمی تبدیل خواهند شد . به طور کلی حفظ مشتری بسیار مهم تر از جذب یک مشتری است . در صورتی که مشتری رضایتی از خرید خود نداشته باشد به احتمال زیاد دیگر از وب سایت شما بازدید نخواهد کرد .

keyboard_arrow_up